Wydarzenia w Parafii


  12 listopada 2021 r.Legionista o dobrym sercu
11 listopada, we wspomnienie Świętego Marcina z Tours w naszym kościele było nabożeństwo ku Jego czci. Tradycyjnie był św. Marcin, był żebrak. W role wcielili się nasi lektorzy: Szymon i Kuba. Uczestnikom spotkania przygotowano rogale, którymi dzielili się z innymi. Wybrzmiała znana piosenka z bardzo praktycznym refrenem: „Święty Marcin dobre serce ma, uczmy się od niego ty i ja.”


  30 października 2021 r.W piątek, 29 października, miała miejsce Msza w intencji Róż Różańcowych z naszej parafii. Eucharystia poprzedzona była adoracją Jezusa w Najświętszym Sakramencie, przed którym dziękowaliśmy za dar Żywego Różańca oraz modliliśmy się w intencji misji i misjonarzy.
Podczas Mszy św. w procesji z darami złożona została Księga Żywego Różańca, a której zapisane są imiona i nazwiska wszystkich osób należących do Róż Różańcowych; był to gest oddania tych osób i ich modlitwy Jezusowi oraz Maryi. W procesji ze świecami wokół ołtarza wzięły udział 72 osoby.
Po Komunii Św. ks. wikary przyjął nowe osoby, które zasiliły w ostatnim czasie Koła żywego Różańca w naszej parafii. Uroczysty akt przyjęcia odbył się zgodnie z Ceremoniałem Żywego Różańca.
Po Mszy Św. podczas zbiórki pieniężnej na misje zebrano 1344, 84 zł. Pieniądze te zgodnie ze Statutem Żywego Różańca przeznaczone są na działalność misyjną w kraju i na świecie.

Fotorelacja w zakładce >> WSPÓLNOTA ŻYWEGO RÓŻAŃCA <<<


  16 października 2021 r.Zakończona została renowacja krzyża misyjnego. Koszt tej renowacji wyniósł 6.100 zł.


  26 września 2021 r.„A Słowo Ciałem się stało” – to hasło tegorocznej Diecezjalnej Pielgrzymki Dzieci Maryi na Górze św. Anny, która odbyła się w sobotę 25 września 2021r. Wśród 300 Marianek, które przyjechały do Św. Anny nie zabrakło też Dzieci Maryi z naszej parafii. Dziewczyny były żywo zaangażowane w liturgię Mszy św. – Julia Seroczyńska zaśpiewała psalm, oraz cała grupa z s. Dalmacją przygotowała i prowadziła Koronkę do Bożego Miłosierdzia. W tym roku DYPLOM WYRÓŻNIENIA za wierną służbę otrzymała z rąk ks. biskupa Rudolfa Pierskały - Natalia Lyra...

Więcej i pełna foto-relacja w zakładce >>DZIECI MARYI<<<

  5 września 2021 r.„SKŁADAJMY BOGU OFIARĘ DZIĘKCZYNNĄ”

Dożynki jako uroczystość o wieloletniej tradycji są symbolem szacunku dla ciężkiej pracy rolnika oraz stanowią wyraz wdzięczności za jego codzienne zmagania. Dożynkowe święto to w polskiej tradycji czas radości i podziękowań: Panu Bogu za plony, a ludziom za trud. W naszym kościele w pierwszą wrześniową niedzielę odbyły się Dożynki Parafialne. Na Mszy świętej o 10 30 rolnicy, sadownicy oraz działkowicze dziękowali za zebrane plony. Uroczystej Eucharystii przewodniczył ksiądz Marcin Jakubczyk.
  29 sierpnia 2021 r."Ty jesteś poświęcona twojemu Panu Bogu,
Ciebie wybrał Bóg, byś była Jego szczególną własnością,
Pan wybrał Cię i znalazł w Tobie upodobanie,
ponieważ Ciebie umiłował".

Świętujemy ZŁOTY JUBILEUSZ ŚLUBÓW ZAKONNYCH naszej parafianki - SM. Walburgi Mrocheń
  28 sierpnia 2021 r.Remont salek przeznaczonych dla ministrantów został zakończony. W sobote 28 sierpnia te nowe pomieszczenia zostały poświęcone.
Dziękujemy rodzicom ministrantów za ogromny wkład pracy, czasu i energii. Bo to dzięki poświęceniu rodziców to dzieło mogło powstać. Słowa wdzięczności składamy: Arkadiuszowi Notce, Sławomirowi Seroczyńskiemu, Jackowi Grochalskiemu, Andrzejowi Korzeniowskiemu, Piotrowi Mientusowi, Zbigniewowi Garbaczowi, Robertowi Kansemu, Andrzejowi Franczokowi, Reinholdowi Walusiowi, Eugeniuszowi Waneckiemu i Anecie Seroczyńskiej.
Dziękujemy ministrantom: przede wszystkim szefowi ministrantów Szymonowi Notce oraz jego pomocnikom: Wojciechowi Grochalskiemu, Janowi Chodorowskiemu, Dawidowi Piperowi, Adamowi Seroczyńskiemu, Jakubowi Lisoniowi, Maksymilianowi Kansemu, Filipowi Mientusowi, Tomaszowi Zawadzkiemu, Szymonowi Bursemu, Jakubowi Luksa i Jakubowi Niestój.
Przecięcia wstęgi dokonał Szymon Notka zaś poświęcenia salek nasz ks. wikary Paweł Michalewski

  30 czerwca 2021 r.Pielgrzymka do Winowa

Sobota, 26 czerwca, dochodzi piąta rano. Ksiądz proboszcz już w kościele, a przed budynkiem zbiera się grupka młodych osób: Zuzia, Nadia, Adam, Maksymilian, Szymon, Tobiasz, Milena, Wojtek, Wiktor, Łucja, Julia, Ola, Tomek, Kuba, Szymon. Przy nich pani Asia, pani Monika oraz pan Sławek. Za chwilę w kościele przed ikoną Matki Bożej Nieustającej Pomocy oraz przed Tabernakulum wszyscy przyjmują z rąk księdza proboszcza błogosławieństwo i ruszają na pierwszą pielgrzymkę dziecięco-młodzieżowej Róży Różańcowej! Idą do Sanktuarium Matki Bożej Szensztackiej w Winowie. Tam w parafialnym kościele p.w. Ducha Świętego o g. 7.30 wezmą udział we Mszy Świętej, którą odprawi proboszcz tamtejszej parafii – ksiądz Eugeniusz Ploch....

Na szerszą fotorelacje zapraszamy do zakładki >>WSPÓLNOTA ŻYWEGO RÓŻAŃCA<<<


  28 czerwca 2021 r.„Śpiewać pięknie Bogu, to znaczy śpiewać z radością.” (św. Augustyn)

Mamy 6 nowych Psałterzystek!!! Do Tobiasza i Julii, którzy już śpiewają podczas liturgii, dołączyły dziewczyny, które ukończyły Kurs dla Psałterzystów i otrzymały Dyplomy: Dominika, Amelia, Paulina, Irena, Weronika i Izabela.
Teraz jest czas, by w czasie liturgii w naszej świątyni chwaliły Pana śpiewem Psalmów i pomagały wiernym się modlić.


Pod czułym okiem Matki…

W niedzielę – 27 czerwca obchodziliśmy w naszej parafii odpust ku czci Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Msza św. odpustowa została odprawiona o godzinie 10:30. Głównym celebransem był ks. Eugeniusz Białas, który obchodzi w tym roku 50 ROCZNICĘ ŚWIĘCEŃ KAPŁAŃSKICH. Złoty Jubileusz stał się okazją do złożenia Księdzu serdecznych życzeń. Kazanie podczas Mszy świętej wygłosił ks. Proboszcz Rafał Pawliczek Po Eucharystii odbyła się procesja odpustowa wokół kościoła.


  14 czerwca 2021 r.„Każde powołanie kapłańskie w swej najgłębszej warstwie jest darem, który nieskończenie przerasta człowieka”
/Św. Jan Paweł II/

W dniu 13 czerwca 2021 roku na Mszy świętej o 12 00 w naszej parafii świętowaliśmy 10-lecie kapłaństwa Księdza Pawła Michalewskiego.

Czcigodny Jubilacie! Dziękujemy za to, że jesteś wśród nas i świadczysz, że Bóg jest Miłością Miłosierną, a Eucharystia jest największą radością spotkania z Jezusem. Słowem i przykładem pokazujesz nam sens w podążaniu za Bogiem i wskazujesz Ewangelię jako klucz do nieba oraz zrozumienia i rozwiązywania problemów życia codziennego. Życzymy Ci, abyś nadal z pasją i miłością do ludu Bożego służył nam na wzór Jezusa Chrystusa. Życzymy wytrwałości, cierpliwości, męstwa i bezgranicznego zawierzenia Jezusowi w dawaniu świadectwa wiary i byciu znakiem sprzeciwu w dzisiejszym zagubionym świecie. Niech Maryja Matka Kapłanów umacnia Cię w otwartości i wrażliwości serca, a Wszechmogący Bóg zachowa w zdrowiu i pozwoli przez długie lata prowadzić wiernych do świętości.


KINO POD GWIAZDAMI…

Ciekawie zapowiadał się niedzielny wieczór dla Dzieci Maryi i Ministrantów. Propozycja kina w plenerze brzmiała zachęcająco i trzeba przyznać, dość oryginalnie. Wprawdzie dużych i hucznych imprez nie przewidziano, ale ciepły koczyk czy karimata, termos z herbatką, popcorn i inne smakołyki wystarczyły, żeby nasze dzieci i młodzież poczuli się znakomicie i z zainteresowaniem obejrzeli film. A nade wszystko znów razem przeżyli świetny wieczór i zacieśnili więzy przyjaźni!

Fotorelacja z tego popołudnia na stronie >>DZIECI MARYI<<<


  3 czerwca 2021 r.BOŻE CIAŁO – ŚWIĘTO EUCHARYSTII

Po Mszy Świętej o godzinie 9:00 wyszliśmy w Uroczystość Bożego Ciała na ulice, które w tym dniu zamieniają się we wspaniałą świątynię dla Boga Żywego. Procesja Eucharystyczna była manifestacją wiary w Boga ukrytego w Hostii Świętej. Ulice i domy przystrojone, świeża wiosenna zieleń, mnóstwo kwiatów. Ołtarze, świece, sztandary, dzieci pierwszokomunijne w bieli, dziewczynki sypiące kwiaty i chłopcy z dzwoneczkami… W centrum tego podniosłego świętowania jest On, Chrystus - ukryty w małym kawałku chleba: Słońce wszechświata, Początek i Koniec wszystkiego, Droga ludzkiego pielgrzymowania przez doczesność do wieczności. Uroczysty charakter święta Bożego Ciała nie może nigdy przysłonić nam zasadniczej prawdy, że najpiękniejszą i najgodniejszą monstrancją dla Chrystusa jest żywe serce człowieka, a najwspanialszą procesją jest "procesja serca", która kończy się spotkaniem z Nim w Komunii św.
  29 maja 2021 r.„CUDOWNYCH RODZICÓW MAM…”

Są takie momenty w życiu, w których warto przypomnieć Mamie i Tacie, jak wiele dla nas znaczą. Sposobem na to zazwyczaj są życzenia, upominki, kwiaty lub słodycze.

Dzieci Maryi w naszej parafii przygotowały nabożeństwo majowe dedykowane Rodzicom. W ten sposób wyraziły im swoją miłość, szacunek, oddanie i wdzięczność za SERCE, które Rodzice wkładają w trud wychowania.

więcej zdjęć w zakładce >>DZIECI MARYI<<<


  26 maja 2021 r.„Przyjmij znamię Ducha Świętego”

BIERZMOWANIE
jest sakramentem, który jest dopełnieniem chrztu i w którym zostajemy obdarzeni Duchem Świętym. Kto w wolności decyduje się na życie dziecka Bożego i poprzez znaki nałożenia rąk i namaszczenia Krzyżmem prosi o dary Ducha Bożego, otrzymuje siłę, aby świadczyć o Bożej miłości i potędze słowem i czynem. Staje się wówczas pełnoprawnym, odpowiedzialnym członkiem Kościoła katolickiego.
25 i 26 maja w naszej parafii Biskup Andrzej Czaja i Biskup Rudolf Pierskała podczas trzech Mszy świętych udzielili sakramentu bierzmowania młodzieży ze szkół ponadpodstawowych.
  23 maja 2021 r.DUCHU ŚWIĘTY,
ożywiaj moją modlitwę… otwieraj moje oczy, by widziały…
otwieraj moje uszy, by słyszały… serce, aby czuło…
DUCHU ŚWIĘTY OŻYWICIELU, PRZYJDŹ!

22 maja 2021r. o 19 15 odbył się w naszym kościele Wieczór Uwielbienia. W scenerii przygaszonych świateł przy akompaniamencie wspaniałych instrumentów i jeszcze wspanialszych głosów mogliśmy w chwili refleksji pochylić głowy przed Panem, by Go uwielbiać, dziękować Mu i prosić o moc Bożego Ducha Świętego. Dziękujemy bardzo serdecznie młodzieży, dorosłym parafianom i animatorom muzycznym za towarzyszenie nam w modlitwie. Dziękujemy każdej osobie, która znalazła chwilę na wspólne przyzywanie Ducha Świętego i trwanie w Jego obecności. Jesteśmy jedną wspólnotą, a takie wieczory jak ten, pokazują to i umacniają.


  10 maja 2021 r.„Jezu, Ty Jesteś tu naprawdę Blisko o jeden tylko krok. Tyś na ołtarzu w Hostii ukryty, Widzi Cię jednak mej wiary wzrok.”

9 maja w naszym kościele parafialnym na Mszy św. o godz. 10.00 i 12.00 dzieci z klas trzecich po raz pierwszy przystąpiły do Sakramentu Eucharystii. W sumie 35 dzieci zaprosiło Pana Jezusa do swojego życia! Dzień wcześniej z bijący sercem i olbrzymią tremą dzieci także po raz pierwszy uklęknęły przy kratkach konfesjonału, aby spotkać się z Bogiem w Sakramencie Pokuty i Pojednania.

Pierwsza Komunia to wydarzenie, do którego dzieci przygotowywały się bardzo sumiennie przez cały rok, dlatego pełne emocji oczekiwały na przyjęcie Pana Jezusa do swego serca. Uroczystość rozpoczęła się na placu przed kościołem, gdzie przybyły ksiądz proboszcz Rafał Pawliczek powitał i pobłogosławił wszystkie dzieci. Następnie błogosławieństwa udzielili im rodzice, po czym wszyscy procesyjnie weszli do świątyni. Cała uroczystość przebiegła w podniosłej atmosferze pełnej radości i wzruszeń. Na zakończenie dzieci i rodzice wyrazili wdzięczność kapłanom, gościom i wszystkim, którzy przyczynili się do tego, by spokojnie i pięknie przeżyć ten wielki dzień. Po nabożeństwie eucharystycznym dzieci otrzymały pamiątkowe obrazki i symboliczne chlebki. Teraz przez cały BIAŁY TYDZIEŃ dzieci będą na wieczornych Mszach Świętych przyjmować Pana Jezusa i dziękować Mu za to, że dostąpiły tej wielkiej łaski.
  1 maja 2021 r.Zostały odnowione dwie figury z przedsionka kościoła: Matki Bożej Bolesnej i św. Jana znajdujące się przy krzyżu zawieszonym na ścianie. Odnowienie figury Matki Bożej ufundował Andrzej Franczok. Figura św. Jana została zapłacona z funduszu remontowego naszego kościoła.

  16 kwietnia 2021 r.„Różaniec - skarb, który trzeba odkryć… Od mych lat młodzieńczych modlitwa ta miała ważne miejsce w moim życiu duchowym… Różaniec towarzyszył mi w chwilach radości i doświadczenia. Zawierzyłem mu wiele trosk. Dzięki niemu zawsze doznawałem otuchy”
(św. Jan Paweł II)

16 kwietnia podczas Mszy św. szkolnej dzieci z klasy trzeciej otrzymały poświęcone modlitewniki „Droga do Nieba” i różańce. W tym ważnym dla nich wydarzeniu uczestniczyli ich rodzice. Modlitwa różańcowa pomoże im wzrastać w miłości do Boga i ludzi. Z modlitewnika będą czerpać natchnienia do osobistego spotkania z Bogiem.  4 kwietnia 2021 r.TRZY DNI WIELKIEJ MIŁOŚCI

Msza święta Wieczerzy Pańskiej
zainicjowała celebracje Triduum Paschalnego. Gromadzimy się w wielkoczwartkowy wieczór wokół Jezusa Chrystusa, a On zaprasza nas do wspólnego stołu. Jest to wspomnienie Ostatniej Wieczerzy, podczas której zdradzony Chrystus umiłował ludzi do końca, oddając Bogu Ojcu swoje Ciało i Krew pod postaciami chleba i wina oraz dał Apostołom pokarm na życie wieczne, nakazując im oraz ich następcom w kapłaństwie składać tę ofiarę. Na zakończenie celebracji Najświętszy Sakrament zostaje umieszczony w miejscu adoracji, zwanym Ciemnicą. Z uwięzionym Chrystusem trwamy na pełnym miłości czuwaniu.


W Wielki Piątek Chrystus, nasza Pascha, został złożony w ofierze. Kościół, medytując Mękę swego Pana i Zbawcy i adorując krzyż święty, pochyla się nad swoim pochodzeniem i modli się za zbawienie całego świata. Celebracja liturgii wielkopiątkowej obejmuje Liturgię Słowa, wraz z proklamowaniem Męki Pańskiej, adorację krzyża i Komunię św. Adoracja krzyża dokonuje się w uroczystym wniesieniu drzewa krzyża, na którym zawisło Zbawienie świata, oraz poprzez osobiste podejście przyklęknięcie i ucałowanie stóp Chrystusa Ukrzyżowanego. Jest to momentem celebracji, w którym możemy w sposób najbardziej osobisty wyrazić swoją cześć i podziękowanie za zbawczą miłość Boga. Na zakończenie Najświętszy Sakrament zostaje przeniesiony do miejsca adoracji, zwanego Grobem Pańskim. Kościół nie sprawuje tego dnia Eucharystii, a wierni otrzymują Najświętszy Sakrament konsekrowany na Mszy św. wielkoczwartkowej.
W Wielką Sobotę Kościół trwa przy Grobie Pańskim, rozważając mękę i śmierć Chrystusa oraz Jego zstąpienie do otchłani. Wierni na modlitwie oczekują zmartwychwstania Chrystusa. Zwyczaj błogosławienia pokarmów stołu wielkanocnego jest praktykowany i funkcjonuje jako wartość świąteczna i rodzinna. Fakt zmartwychwstania naszego Pana Kościół czci w sposób najbardziej uroczysty. Wraz z Wigilią Paschalną rozpoczyna się radosny okres wielkanocny - czas celebrowania obecności Chrystusa Zmartwychwstałego i wylania Ducha Świętego. Po uroczystej Wigilii Paschalnej Kościół ogłasza:
„Chrystus prawdziwie zmartwychwstał. Alleluja!”
Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego i Oktawa wielkanocna

W Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego w naszej świątyni o godzinie 7 rano odbyła się tradycyjna Msza święta rezurekcyjna. Po 40-dniowym poście i Triduum Paschalnym upamiętniającym ostatnie ziemskie chwile życia Chrystusa, z radością obwieszczono Jego chwalebne zmartwychwstanie.


  25 marca 2021 r.24 marca, w wigilię święta Zwiastowania NMP, o g. 17.00 rozpoczęła się Msza św., podczas której ksiądz proboszcz przyjął kandydatów do Stowarzyszenia Żywego Różańca. W naszej parafii modlitwa w grupach Róż Różańcowych ma długą i wciąż żywą tradycję. Niemniej powstanie kolejnej Róży spotkało się z wielką radością ks. proboszcza Rafała, ponieważ po raz pierwszy w historii parafii w skład Róży wchodzą tylko dzieci i młodzież! Dwudziestodwuosobowa grupa dziecięco-młodzieżowej Róży złożyła uroczystą deklarację o oddaniu swego życia i modlitwy Maryi, a po Komunii Świętej udała się do bocznej kaplicy przed figurę Matki Boskiej Fatimskiej, przed którą każdy złożył białą różę ze swym nazwiskiem. Te białe kwiaty - symbol czystości intencji i miłości do Niepokalanie Czystej Matki Bożej i różańca - zostały podarowane dzieciom przez księdza proboszcza po uroczystej formule potwierdzającej przyjęcie kandydatów do Róży. Patronem Róży został św. Stanisław Kostka. Podczas krótkiego kazania ks. proboszcz dziękował dzieciom i młodzieży za tak piękne świadectwo ich wiary i dziękował za postawę gotowości do modlitwy różańcowej, wskazując na analogię do fatimskich objawień, podczas których Maryja prosiła o modlitwę na paciorkach różańca właśnie dzieci. Ta odpowiedź na wciąż aktualny apel z Fatimy jest wielką nadzieją nie tylko naszej parafii, ale i całego świata.

Tekst Joanna Zawadzka
Zapraszamy do GALERII


  20 marca 2021 r.Wspomnienie uroczystości 60 urodzin naszego księdza Proboszcz w materiale przygotowanym przez Sławomira Seroczyńskiego


„Do Ciebie, Święty Józefie, wdzięczności płynie dziś pieśń…”

Ojciec Święty Franciszek w Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP ogłosił rozpoczęcie specjalnego Roku św. Józefa, którego obchód zakończy się 8 grudnia 2021 roku.

19 marca 2021r. w Uroczystość Św. Józefa w naszym kościele parafialnym o godzinie 18 00 Msza święta szkolna została odprawiona przy bocznym ołtarzu, poświęconym Patronowi dnia – świętemu Józefowi.

Niech św. Józef wspomaga nas i uczy, abyśmy przeżywając trudności naszych czasów nie wątpili w obecność Boga w naszym życiu.


  6 marca 2021 r.WIELKI POST – CZAS NA ROZWAŻANIE DROGI KRZYŻOWEJ

Kolejny Wielki Post w naszym życiu. Z całą wspólnotą Kościoła naszą myśl w tym czasie kierujemy do Jezusa, który cierpi i umiera. Kościół w Wielkim Poście daje nam okazję, abyśmy w wirze codziennych obowiązków, trosk i kłopotów oraz nieustannym stwierdzaniu, że na nic nie mamy czasu, przystanęli i zastanowili się dokąd zmierzamy, czy wybrana droga prowadzi do właściwego celu.

Z refleksją rozważamy wielkopostne kazania i nabożeństwa: w piątki - Drogę Krzyżową, w niedziele - Gorzkie Żale. Dzieci Maryi przygotowały i poprowadziły nas śladami cierpiącego Jezusa podczas Drogi Krzyżowej pt. „Miłosierne serce”
>>Fotorelacja na stronie >>>DZIECI MARYI<<<


  27 lutego 2021 r.Dwie kolejne figury zostały odnowione: Matki Bożej Fatimskiej oraz św. Floriana. Dziękujemy parafiankom, które ufundowały renowację figury MB Fatimskiej. Figura św. Floriana została zapłacona z funduszy zebranych na parafialnym koncie remontowym.


  15 lutego 2021 r.Jest w nas głód Boga
W poszukiwaniu ciszy i okazji do przemyślenia swojego życia, na progu Wielkiego Postu stajemy przed Bogiem, by Go uwielbiać, przepraszać, dziękować Mu i prosić o łaski potrzebne do tego, by lepiej żyć. W poniedziałek ostatnią godzinę Adoracji wypełniła modlitwa dzieci z klas 1-5, które trwały przed Jezusem, modląc się i śpiewając z serca na cześć Pana.  30 stycznia 2021 r.W zakładce >>REMONTY<<< umieszczono obszerną fotorelację z Remontu dzwonów wraz z opisem.
   
  28 stycznia 2021 r.„Mamy tylko jedną Ziemię, a jej przyszłość zależy od każdego,
na pozór niewielkiego, ludzkiego działania, zależy od każdego z nas.”
( Florian Plit )

W sobotnie zimowe popołudnie Ministranci, Marianki i szkolni wolontariusze podjęli akcję oczyszczania świata, tzw. ŚMIECIOBRANIE, połączone z zabawą terenową. Świat wokół kościoła i wokół stawów został wysprzątany! Młodzi zaskoczyli wszystkich gotowością do pracy, radością w działaniu i zintegrowaniem w wyznaczonych grupach. Po wykonaniu zadań wszyscy spotkali się przy ognisku i kibicowali tym, którzy zmierzyli się z torem przeszkód. Wielki szacun dla naszej młodzieży!!!
>>DZIECI MARYI<<<


  23 stycznia 2021 r.W czwartek zakończony został remont dzwonów. W tym to dniu pracownicy Firmy Antoni Rduch z Połomii wykonali konserwację płaszczy dzwonów staliwnych , które następnie zostały pomalowane na szary kolor. Dzwon spiżowy św. Maryja został odnowiony fosolem i tym samym odzyskał pierwotny kolor. W ramach remontu Firma Antoni Rduch wykonała i zamontowała nowe napędy/silniki liniowe/wraz z pełną automatyką. Dzwony otrzymały nowe jarzma stalowe z łożyskami /bezobsługowymi/nowe serca kute z wkładkami z brązu. Dzwon św. Maryja który z powodu pęknięcia części korony był od prawie 30 lat nieczynny otrzymał nowe mocowanie do jarzma. Ponadto zamontowano nową hermetyczną rozdzielnię gdzie umieszczono systemy napędowe MT-3/bezstykowe/ dla każdego dzwonu. Pracą dzwonów steruje nowoczesny programator cyfrowy sterowany sygnałem GPS zamontowany w zakrystii. Dzwony zaprogramowano następująco: św. Maryja dzwoni w dni powszednie, dzwon św. Wojciech wybija godziny, św. Bruno dzwoni w czasie konduktu pogrzebowego, największy z dzwonów św. Jacek wraz św. Maryją, Wojciechem i Bruno dzwonią w dni świąteczne niedziele i na powitanie Nowego Roku. Na całość prac wystawiona została faktura do zapłaty na kwotę 25 027,14 zł.
Więcej zdjęć wktótce w zakładce REMONTY.


  7 stycznia 2021 r.„Weszli do domu i zobaczyli Dziecię z Matką Jego, Maryją; upadli na twarz i oddali Mu pokłon. I otworzywszy swe skarby ofiarowali Mu dary: złoto, kadzidło i mirrę”.

W tym roku w związku z pandemią i wynikającymi z tego ograniczeniami, odstąpiono od organizacji tradycyjnych Orszaków Trzech Króli. Mędrcy zawitali jednak w naszym kościele po Mszy świętej o godzinie 12:00. Oddali Dzieciątku pokłon i złożyli swoje dary: złoto, kadzidło i mirrę. „Przykład Mędrców niech będzie dla nas zachętą do zmierzania w kierunku Pana Boga, aż do oglądania Go twarzą w twarz w wieczności” − powiedział bp Adam Bałabuch, przewodniczący Komisji ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów KEP.


  2 stycznia 2021 r."Popatrz jak szybko mija czas!
Życie twe też przeminie wraz!..."
W ostatnim dniu 2020 roku w naszym kościele odbyło się Nabożeństwo , w trakcie którego zapalono świeczki oraz odczytano imiona i nazwiska 59 parafian ,którzy odeszli w 2020 roku do Domu Pana"
  29 grudnia 2020 r.W Święto Świetych Młodzianków tradycyjnie o 9.00 była Msza św. za wszystkie dzieci z naszej parafii. Marianki i ministranci przygotowali oprawę liturgiczną. W czasie Eucharystii kolędowaliśmy Dzieciątku, prosząc, aby błogosławił naszym rodzinom, obdarzał pokojem, radością i zdrowiem.


  25 grudnia 2020 r.
Wśród nocnej ciszy głos się rozchodzi Wstańcie, pasterze, Bóg się wam rodzi!

Zapraszamy do GALERII

  11 grudnia 2020 r.„Będę śpiewać na cześć Pana… On nasyca dobrem życie me”

Julia Seroczyńska i Tobiasz Bursy ukończyli Kurs Psałterzystów w Diecezjalnym Instytucie Muzyki Kościelnej w Opolu i zostali pobłogosławieni do pełnienia funkcji psałterzysty. Po Mszy św. roratniej ksiądz Proboszcz wręczył Julii i Tobiaszowi DYPLOMY i płytę z serii Musica Silesiae.

To jest WIELKI DAR w parafii mieć przygotowanych i uformowanych psałterzystów, którzy ubogacają Mszę świętą śpiewem.


  7 grudnia 2020 r.
Święty Mikołaj z wizytą w naszej parafii
Tradycyjnie 6 grudnia święty Mikołaj odwiedził także naszą parafię. Po Mszy świętej o 12:00 spotkały się z Nim dzieci, młodzież, Marianki, ministranci i dorośli. DZIĘKUJEMY ZA ODWIEDZINY I PODAROWANE SŁODKOŚCI. Dzisiejszy dzień jest dla nas zachętą, by dzielić się z innymi i nieść radość.

Zapraszamy do GALERII

  5 grudnia 2020 r.Informacja dotycząca remontu dzwonów w naszym kościele

Dzwony kościelne od dawna wzywały ludzi do modlitwy, odliczały czas czy informowały o ważnych wydarzeniach. Rozlegający się dźwięk dzwonów wywołuje podniosły nastrój i wskazuje , że – tu jest obecny Pan. Dzwony mają służyć chwale Bożej i przypominać o obowiązku dawania świadectwa prawdom wiary w naszym codziennym życiu. W naszym kościele, dzwony aby mogły pełnić swoją funkcję wymagają w dużym zakresie gruntownej naprawy i modernizacji. W tym tygodniu znana firma RDUCH przystąpiła do remontu i przywrócenia naszym czterem dzwonom o imionach: Jacek, Maryja, Bruno i Wojciech , pierwotnej sprawności, co ma związek z jakością i szlachetnością ich dźwięku. Jedyny spiżowy dzwon Maryja o pięknej barwie dźwięku od 30 lat jest nieczynny. Odpadła jedna część korony jest to element do którego zamontowana jest czasza dzwonu i w związku z tym dzwon został odłączony. Pozostałe dzwony są stalowe, zostały odlane w Hucie Małapanew w 1956 r. Największy dzwon Jacek wymaga remontu w największym zakresie. Posiada uszkodzony trzpień stalowy, co spowodowało obniżenie środka ciężkości a co za tym idzie nieprawidłową tonację i barwę dźwięku. Wszystkie jarzma dzwonów mają wypracowane łożyska. W ramach remontu będą miały wymienione napędy , są to nowoczesne silniki liniowe a sterowanie odbywać się będzie za pośrednictwem sterownika MT-3. Ta nowoczesna automatyka umożliwi programowanie godzin dzwonienia, ustawienie cichego bicia rano i wieczorem oraz zdalne sterowanie pilotem do 1 km. We wszystkich dzwonach będą zainstalowane bezgłosowe łożyska, a dzwon Maryja zostanie wyposażony w nowe mocowanie do jarzma. Jest to kolejna poważna inwestycja realizowana w naszym kościele. Dbanie o Dom Boży jest naszym obowiązkiem. Jesteśmy przekonani, że ofiarność parafian umożliwi wykonanie tego jakże potrzebnego dzieła.


Tekst. Andrzej Baranowski

  3 grudnia 2020 r.„Wołam: JEZU, PRZYJDŹ…”

Tegoroczne RORATY to czas dzielenia się miłością z drugim człowiekiem. Dzieci otrzymują BOMBKI DOBRYCH UCZYNKÓW, które po spełnieniu w domu, wracają do kościoła i zawisną na choince przy Bożonarodzeniowej stajence. Hymn rorat „Zróbmy coś dobrego, ja i ty…” mobilizuje każdego do zasiewania dobra wokół siebie.
Do zobaczenia na RORATACH
w poniedziałki, środy i piątki o 18 00


  29 listopada 2020 r.Wczoraj zostały umieszczone na swoich miejscach dwie kolejne odnowione figury: św. Antoniego i św. Grzegorza. Bardzo dziękujemy państwu Anecie i Sławomirowi Seroczyńskim za ufundowanie odnowionej figury św. Antoniego. Odnowienie figury św. Grzegorza zapłaciliśmy z funduszu remontowego.


  27 listopada 2020 r.„Wszystkiego najlepszego dla Księdza od WSZYSTKIEGO”
W piątek – 27 XI na Mszy szkolnej świętowaliśmy urodziny księdza wikarego Pawła Michalewskiego. Urodziny to jedna z okazji, by złożyć życzenia i wyrazić wdzięczność za posługę w parafii, radość z bycia razem, szacunek dla kapłaństwa. Do modlitwy, którą podczas Eucharystii zanosiliśmy do Boga w intencji księdza Pawła, serdeczne i wdzięczne życzenia złożył Ksiądz Proboszcz, Nadzwyczajni Szafarze, Ministranci, Dzieci Maryi i Harcerze.
Niech Dary Ducha Świętego spływają na Księdza w obfitości, a Maryja darzy matczyną miłością i czułością w dalszej posłudze kapłańskiej.


  14 listopada 2020 r.Dziękujemy ks. wikaremu Pawłowi, który wraz z dziećmi i młodzieżą wysprzątali plac wokół kościoła. Dziękuję Bernardowi Chudali i Ryszardowi Dżugale za wywiezienie liści. Dziękujemy też paniom które pomagały dzieciom w sprzątaniu: Teresie Kaczkowskiej, Antoninie Jędryasek, Danucie Kaczkowskiej, Renacie Lotyko, Irenie Zawadzkiej, Łucji Kansy, Zdzisławie Daleckiej, Łucji Żak, Halinie Brylak, Krystynie Soppa


Dziękujemy ks. wikaremu Pawłowi za piękne przybliżenie dzieciom praktyki I piątków miesiąca


  9 listopada 2020 r.„Jesień, jesień nas otacza. Jesień, jesień nas otula. Złota, piękna, kolorowa…” Dzisiejszy mglisty poranek wcale nie zachęcał do wychodzenia z domu… Czyżby??? Nic nie stanęło na przeszkodzie naszym Mariankom i Ministrantom, którzy pod okiem ks. Pawła opanowali liściasty teren wokół naszego kościoła. Efektem ich pracy jest zdrowy oddech, uśmiech na twarzy, wyrobiona kondycja, no i… czysto przy kościele!!! w dziale Wspólnoty/Dzieci Maryi nowa fotorelacja z tego wydarzenia >>>DZIECI MARYI<<<


  18 października 2020 r.MISYJNY RÓŻANIEC w dziale Wspólnoty/Dzieci Maryi nowa fotorelacja z przygotowanego przez S. Dalmacje i zespół Marianek Nabożeństwa Różańcowego z okazji 94 Światowego Dnia Misyjnego >>>DZIECI MARYI<<<


  17 października 2020 r.Dziękujemy S. Dalmacji oraz Dzieciom Maryi za ubogacenie ostatniego nabożeństwa fatimskiego pięknym przedstawieniem zawierającym prawdę o orędziu fatimskim. Niech to misterium fatimskie spotęguje płomień miłości do modlitwy różańcowej.


  14 października 2020 r.
"Różaniec, pokuta i umartwienie są naszym ratunkiem i ocaleniem" - to wciąż aktualne wezwanie Matki Bożej z Fatimy.

13 października 2020r. podczas wieczornego nabożeństwa przygotowanego przez Siostrę Dalmacje wraz z grupą aktorów, wróciliśmy do treści fatimskich objawień i przeżywaliśmy je razem z bł. Hiacyntą, bł. Franciszkiem i Łucją.
Zapraszamy do GALERII

  3 października 2020 r.
Dziękujemy panu Antoniemu Marszolkowi i panu Dariuszowi Daleckiemu za pomoc przy zdejmowaniu i montowaniu odnowionych figur. Fundatorką renowacji figury Serca Jezusowego jest pani Ewa Kampa z ul. Jagiellonów . Figura św. Antoniego, została odnowiona lecz sponsor jest anonimowy.

  16 września 2020 r.
Ogród parafialny przy plebani Dzięki wielkiemu zaangażowaniu grupy parafian a w szególności parafianek, ogród przy plebani piękniał przez dekadę a efekty można zobaczyć w poniżej galerii, która będzie na bieżąco aktualizowana.
Zapraszamy do GALERII

  10 września 2020 r.
„Tajemnica Eucharystii” w Tarnowie Opolskim Tak na występ naszej aktorskiej grupy 5 września 2020r. odpowiedzieli parafianie w Tarnowie Opolskim: „Uważniej, piękniej, pełniej, bardziej… Tak właśnie uczestniczyć we Mszy świętej będą osoby, u których wczorajszy spektakl pt. „Tajemnica Eucharystii” pozostawił ślad w sercu. A takich osób z pewnością jest wiele bo przedstawienie inspirowane objawieniami Cataliny Rivas było niesamowite! Młodzi i dorośli Parafianie z Nowej Wsi Królewskiej z siostrą Dalmacją pokazali nam piękne świadectwo. I choć światła w kościele były przygaszone, było jakoś tak jasno. Cicho, a jednak przesłanie było tak wyraźnie słyszalne. Czas zwolnił. Niejedno serce otworzyło się na miłość, a umysł na refleksję. Znów zachwyciliśmy się Eucharystią. Dziękujemy za tę niezwykłą medytację na rozpoczęcie Misji Świętych…”
Zapraszamy do GALERII

  29 sierpnia 2020 r.
Została odnowiona figura Niepokalanego Serca NMP. Fundatorami odnowienia figury Niepokalanej są państwo Halina i Andrzej Baranowscy. Dziękujemy fundatorom za ten wielki gest wypływający z wiary i miłości do MB i Jej Niepokalanego Serca

  26 sierpnia 2020 r.
„Idąc z Maryją nie pomylisz drogi. Modląc się do Niej, nie stracisz nadziei…❝
26 sierpnia o 18 00 przeżyliśmy Eucharystię wieńczącą duchowe pielgrzymowanie na Jasną Górę.

Zapraszamy do GALERII

  19 sierpnia 2020 r.
„W drogę z nami, wyrusz Panie…”
W naszym parafialnym Wieczerniku od 17 – 22 sierpnia o 19 30 pielgrzymujemy duchowo na Jasną Górę. W codziennym programie jest Eucharystia, konferencja wyznaczona na każdy dzień 44 Opolskiej Pielgrzymki, różaniec i Apel Jasnogórski. Do zeszytu (na stoliku w kościele) można wpisać swoje intencje, które polecamy Bogu przez Maryję w modlitwie różańcowej. W przygotowanie i prowadzenie czuwania zaangażowani są młodzi i dorośli parafianie. POCZUJ SIĘ ZAPROSZONY DO DUCHOWEJ ŁĄCZNOŚCI Z PIELGRZYMUJĄCYMI NA JASNĄ GÓRĘ.

Zapraszamy do GALERII

  15 sierpnia 2020 r.
„Ochraniaj nas od klęski, chorób i zarazy, Królowo ziół przedziwna, pól rządczyni nasza!” w dziale Wspólnoty/Dzieci Maryi nowa fotorelacja jak Marianki zbierały kwiaty i robiły bukiety do poświęcenia ,które w Świeto Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny sprzedawały przed kościołem.>>>DZIECI MARYI<<<

  13 czerwca 2020 r.
Nowa galeria zdjęć - TAJEMNICA EUCHARYSTII - na podstawie objawień Cataliny Rivas z dnia 11 czerwca 2020 r.
Zapraszamy do GALERII